Hotel Bellotto

Pięciogwiazdkowy Hotel Bellotto mieści się w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej Senatorskiej 13/15. Pokoje gościnne odtworzono w XVI wiecznym pałacu. Budynek powstał w 1795 roku i początkowo służył jako siedziba prymasów. Dzisiaj, cały obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Oprócz funkcji hotelowej pełni również tą wystawienniczą i konferencyjną.

Zaplecze hotelu

Hotel oferuje pokoje gościnne różnej klasy. Do dyspozycji gości oddano pokoje klasyczne, wyposażone w łazienkę, mini barek, biurko. W hotelu funkcjonują tez pokoje w standardzie superior, apartamenty z wyjątkowym widokiem na Stare Miasto oraz apartamenty delux, których ściany zdobią akwarele Michała Suffczyńskiego.

We wszystkich pokojach stworzono niezwykły, pałacowy klimat. Dębowe meble, szykowne wezgłowia łóżek, welury i ażurowe parawany dają szansę na idealny wypoczynek.

Za dobę hotelową dwie osoby zapłacą około 460 złotych, w pokoju classic. Cena apartamentu to 1620 złotych.

Gastronomia w hotelu

Hotelowi goście mogą tu liczyć na wykwintne śniadanie. W formie bufetu, jak i te serwowane oferowane jest codziennie, w godzinach od 7:30 do 12:00. Na stołach królują sery, wędzone ryby, sałatki, ekologiczne wędliny, miód oraz mleko.

W hotelowym holu znajduje się zaś lobby bar. To świetne miejsce na kameralne spotkania prywatne i biznesowe. W karcie menu znajdują się nie tylko wyborne kawy i desery, ale również najlepsze gatunki win. Uwagę zwraca tatar wołowy, classic burger, club sandwich oraz involtini z kurczaka. Co ciekawe, wszystkie zamówienia mogą być dostarczane do pobliskiej Sali Kominkowej.

W piwnicy Pałacu Prymasowskiego mieści się wykwintna restauracja. W Sali Marmurowej i Sali Kolumnowej organizowane są kolacje, degustacje, grupowe obiady i inne wydarzenia okolicznościowe.

W hotelu mieści się też Cukiernia Miodowa. To tutaj serwowane są desery i lody, tworzone z naturalnych składników, według tradycyjnych receptur. Cukiernia znajduje się w lewym skrzydle hotelu, tuż u zbiegu ulic Senatorskiej i Miodowej.

Goście mogą jeszcze udać się do włoskiej restauracji Focaccia. Królują tu śródziemnomorskie przystawki i dania obiadowe z owoców morza. Ciekawostką jest forma degustacyjna potraw. Można zamówić obiad składający się z 5-7 małych porcji różnych dań.

Relaks w Hotelu Bellotto

Na poddaszu hotelu znajduje się salon masażu, SPA, sala fitness oraz sauny. Każdy z gości może z nich dowolnie korzystać. Zabiegi w gabinetach SPA oraz masaże są dodatkowo płatne.

Konferencje i uroczystości w hotelowych salach

Do dyspozycji gości oddano Salę Kolumnową, Salę Marmurową, Salę Żółtą, Salę Niebieską, Salę Malinową, Salę Złotą oraz Salę Owalną. W każdej z nich można zorganizować konferencję czy biznesowe spotkanie. Hotel zapewnia pełne wyposażenie wnętrz. Klienci mogą liczyć na sprzęt audio wizualny i Wi-Fi.

W każdej z wymienionych sal można także urządzić wszelkiego rodzaju uroczyste przyjęcia okolicznościowe. Chrzciny, komunię, urodziny, rocznicę ślubu a nawet wesele.

Hotel organizuje też coroczną zabawę sylwestrową, Andrzejki, bale karnawałowe i inne imprezy tematyczne.

Link do hotelu: http://www.hotelbellotto.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *