Hotel Polonia

Czterogwiazdkowy Hotel Polonia to jeden z najstarszych tego rodzaju obiektów w Warszawie. Wybudowano go w 1913 roku a całość kosztowała wtedy 1100 rubli. Co ciekawe, projekt budynku stał się istnym odzwierciedleniem jednego z hoteli w Paryżu. Od początku, obiekt był nowoczesny i luksusowy.

Oferował na przykład wszystkim gościom zimną oraz ciepłą wodę oraz telefon w każdym pokoju, co wtedy było prawdziwym rarytasem. Co więcej, od początku powstania, we wszystkich 160 pokojach działało centralne ogrzewanie a na zmotoryzowanych czekały boksy na samochody. Hotel oferował również sejf, maszyny do pisania oraz szofera, który dowoził na warszawskie dworce. W Polonii działała też restauracja oraz winiarnia. Nowością była pralnia, w której nie używano chlorku. W kolejnych latach dobudowano salę dancingową i marmurową salę balową z kominkiem.

Przez lata, w hotelowych pokojach miały okazję bywać znamienite osobistości. Zatrzymywał się tu między innymi Julian Tuwim, Stefan Żeromski czy Charles De Gaulle. Dzisiaj, z luksusów oferowanych w Polonii chętnie korzysta Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer, Tatiana Okupnik bądź Bonnie Tyler.

Sąsiedztwo hotelu

Hotel Polonia mieści się w samym sercu Warszawy, dokładnie naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki. Jego dokładny adres to Aleje Jerozolimskie 45. Dzięki temu jest to idealna lokalizacja dla osób, które chcą być blisko największych atrakcji miasta.

Zaplecze hotelowe

Dzisiaj, hotel Polonia dysponuje aż 206 pokojami o różnym standardzie, w tym apartamentami dla osób niepełnosprawnych. W każdym pokoju jest klimatyzacja oraz WiFi, mini barek i sejf pokojowy. W zależności od standardu pokoju, goście mogą liczyć na zestaw do parzenia kawy i herbaty, powitalnego drinka, dostęp do strefy relaksu i centrum biznesowego (drukarka, komputer), ekspres do kawy, zestaw łazienkowy czy możliwość późniejszego wymeldowania.

Najbardziej ekskluzywny jest Apartament Angielski, w którym oprócz wymienionych wyżej udogodnień goście mogą cieszyć się salonem z widokiem na panoramę miasta oraz sypialniami z mahoniowymi meblami oraz dwiema łazienkami w marmurze.

Ceny za wynajęcie pokoju w Hotelu Polonia kształtują się już od 315 złotych. Za noc w Apartamencie Angielskim trzeba zapłacić około 2200 złotych.

Gastronomia w hotelu

Hotel Polonia dysponuje dwoma lokalami gastronomicznymi. To restauracja Strauss oraz bar Bojangles. W restauracji serwowane są dania kuchni polskiej i europejskiej, w wykwintnej odsłonie. To właśnie tutaj hotelowi goście zapraszani są na śniadania i obiady.

Bar jest zaś idealnym miejscem do błogiego relaksu po ciężkim dniu. Przygrywa tu swing i jazz. Zamawiać można wyśmienite trunki z całego świata. Hotel oferuje specjalną promocję – do godziny 18:00 wszystkie alkohole kosztują o połowę taniej.

Relaks i rekreacja w hotelu

Do dyspozycji gości oddano siłownię oraz salkę fitness. Chętni mogą korzystać z sauny, masaży i zabiegów kosmetycznych oraz upiększających. Usługi tego rodzaju dostępne są przez 7 dni w tygodniu jednak warto wcześniej zarezerwować je na dana godzinę.

Biznes i imprezy okolicznościowe w hotelu

Hotel Polonia oferuje 8 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, które mogą pomieścić nawet 350 osób. Co więcej, w Sali Ludwikowskiej (na 120 osób) często organizowane są wesela i inne imprezy okolicznościowe.

http://www.poloniapalace.com/pl/default.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *