Dlaczego mieszkanie w pustostanach jest niebezpieczne?

 

Pustostany to lokale mieszkalne, które nie są przez nikogo użytkowane w sposób legalny. Najczęściej nie są to nieruchomości prywatne, chyba że opuszczone i nienadające się do komfortowego funkcjonowania. W przeważającej większości mówimy o przestrzeniach, którymi zarządzają spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe.

Pustostany są niebezpieczne.

Pustostany nie nadają się do mieszkania, często zagrażają domownikom, nie są dostosowane, nierzadko wręcz zrujnowane, a sami zarządcy dopiero planują ich remont albo nie mają na to środków. Jeśli znowu będą nadawały się do użytku, trafią do osób oczekujących na własne „M” w ramach pomocy socjalnej.

Oprócz remontu, w takich lokalach bardzo często potrzebna jest dezynsekcja. Warszawa nadal boryka się z ogromnym problemem, jakim jest zarobaczenie miasta. W dużych blokowiskach pojawia się problem z prusakami – niezwykle trudno je wytępić i zabiegi trzeba powtarzać regularnie. Wystarczy, że w jednym z mieszkań pojawią się insekty, by rurami przedostały się do innych.

Pustostany wymagają też posprzątania i remontu. Zaleca się w pierwszej kolejności opróżnianie mieszkań. Warszawa dysponuje co najmniej kilkoma firmami, które poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu. Dopiero mieszkanie czyste i odnowione nadaje się do ponownego zamieszkania w sposób legalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *