Zajazd Napoleoński

Czterogwiazdkowy hotel „Zajazd Napoleoński” znajduje się w Warszawie przy ulicy Płowieckiej 83. To idealne miejsce noclegowe dla wszystkich, którzy do stolicy przybywają w celach służbowych – tuż obok mieści się Centrum Targowo-Konferencyjne. Zespół hotelowy chętnie wita też gości typowo turystycznych, którzy oczekują dobrej jakości usług w niewygórowanej cenie.

Sąsiedztwo hotelu

Hotel znajduje się przy trasie wylotowej w kierunku wschodnim. Tuż obok niego funkcjonuje wspomniane już Centrum Targowo – Konferencyjne. Dzięki temu istnieją tu doskonałe warunki dla klientów, którzy do Warszawy przyjeżdżają w celach służbowych. Sam Wawer, gdzie wybudowano hotel, jest też dzielnicą zaciszną, dzięki czemu stworzone zostały idealne warunki do wypoczynku. To też świetna baza wypadowa – komunikacja miejska zapewnia szybki dojazd do centrum stolicy i głównych atrakcji miasta.

Zaplecze hotelowe

„Zajazd Napoleoński” to niewielki, ale klimatyczny hotel, który dysponuje 21 pokojami o różnym standardzie i 3 apartamentami. Wszystkie wyposażone są w łazienkę, serwis kawowy, telefon, TV, klimatyzację i internet. Za pokój jednoosobowy zapłacić trzeba około 240 złotych, za dwuosobowy 320 złotych, a za apartament 400 złotych. Zakwaterowanie możliwe jest od godziny 14:00, wykwaterowanie do godziny 10:00. W cenę pokoju wliczone jest też śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Na gości czeka kawa, herbata, owocowe soki, dania ciepłe, takie jak jajecznica oraz zimne przekąski. Serwowane tu śniadania są typowo polskie, ale nie brakuje też nutki międzynarodowych kulinariów.

W hotelu jest też sala konferencyjna oraz czynny do późnych godzin bar. Obsługa oferuje też poranne budzenie, usługę prasowania oraz prania. Na życzenie gości rozpalany jest grill.

Na hotelowych gości czeka też bezpłatny, strzeżony parking.

Gastronomia w hotelu

W hotelu czynny jest bar. To idealne miejsce na szybkie spotkanie biznesowe i dobrą kawę. Tutaj też można zjeść dobry lunch – szef kuchni serwuje dania typowej kuchni polskiej. W barze klienci mogą płacić kartą.

Hotel zaprasza też do swojej wytwornej restauracji w dworskim stylu. Tutaj można wybrać się na rodzinny obiad albo zorganizować dowolną imprezę okolicznościową. W menu znaleźć można grillowane steki, pieczonego bakłażana, pasztet z gęsi czy sandacza.

Biznes w hotelu

Na terenie hotelu znajdują się dwie sale konferencyjne, które nadają się do organizacji kameralnych i większych wydarzeń. Jedna pomieści do 10 osób, druga do 40 osób. Obie wyposażony są w sprzęt audio wizualny, hotel zapewnia też obsługę techniczną, catering i przerwy kawowe.

Ciekawostka

Hotel „Zajazd Napoleoński” to dawna Karczma Wawerska. Podobno jako drewniana chata istniała już w 1783 roku. I chociaż nie ma żadnych dowodów na to, by w karczmie gościł sam Napoleon Bonaparte, to pewne jest, że obiekt ten był świadkiem dwóch ważnych bitew podczas Powstania Listopadowego, tzw. Bitew pod Wawrem. Hotel jest dzisiaj najstarszym obiektem zabytkowym w całej dzielnicy Wawer.

Źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Austeria_Karczma_Wawerska_Zajazd_Napoleoński_Wawer_04.jpg 

strona hotelu: http://www.napoleon.waw.pl/