Airport Hotel Okęcie

Czterogwiazdkowy Airport Hotel Okęcie mieści się przy ulicy 17 Stycznia 24 i jest obiektem noclegowym najczęściej wybieranym przez osoby, które w Warszawie zatrzymują się w przerwie swojej podróży. Dotyczy to zarówno gości typowo biznesowych, jak i turystów, dla których Warszawa jest tylko przystankiem.

Lokalizacja hotelu

Hotel znajduje się jedynie 1 kilometr od lotniska Chopina w Warszawie, dzięki czemu jest doskonałym miejscem noclegowym dla podróżujących samolotami. Lokalizacja jest też dogodna, biorąc pod uwagę możliwości zwiedzania stolicy. Do Muzeum Narodowego jest 5 kilometrów, tyle samo do ścisłego centrum Warszawy i Pałacu Kultury i Nauki.

Zaplecze hotelowe

Hotel dysponuje 264 pokojami w różnym standardzie. Goście do dyspozycji mają pokoje standardowe, standardowe plus, business oraz apartamenty. W obiekcie znajduje się też 16 sal konferencyjnych, sale idealne na wesele czy organizację imprez okolicznościowych. Airport Hotel Okęcie posiada też dwie restauracje, kawiarnię, dwa bary i scenę kulturalną, na której organizowane są wydarzenia specjalne.

Hotel oferuje usługi cateringowe, całodobowy room service, podziemny parking dla gości, Wi-Fi, transfer z lotniska do hotelu, wypożyczalnię rowerów, business center w recepcji hotelu pralnię, czytelnię prasy oraz możliwość wymiany poduszki na twardą, płaską czy ortopedyczną. Hotel jest przyjazny zwierzętom. Warto dodać, że wszystkie te udogodnienia sprawiły, iż hotel został nagrodzony w plebiscycie „Hotel Roku HRS 2012” w kategorii „Biznes”.

Gastronomia w hotelu

W hotelu znajduje się kilka lokali gastronomicznych. To między innymi restauracja Mirage, w której serwowane są dania kuchni międzynarodowej. To miejsce, w którym pomieści się nawet 250 gości. Sporą atrakcją są tu tzw. stacje live cooking.

Smaki typowej kuchni polskiej można zaś odkryć w klimatycznej i niewielkiej Restauracji Polskiej. W menu lokalu króluje schabowy na zasmażanej kapuście i pierogi z mięsem. Bardziej wyszukane kulinaria znaleźć zaś można na X piętrze hotelu, w Aviator Bar&Lounge. Tutaj oprócz przekąsek i smacznych dań głównych zamówić można alkoholowe trunki w licznych odsłonach. Warto wybrać się tu wieczorem, kiedy pobyt umila muzyka na żywo.

Hotel oferuje też kawiarnię Czekolada Cafe oraz Jet Bar w hotelowym lobby, W obu lokalach można zamówić wyborną kawę i lekkie przekąski. To świetne miejsce na szybkie biznesowe spotkanie albo relaks przy codziennej prasie.

Rekreacja i relaks w hotelu

Dbając o komfort pobytu gości, w Airport Hotel Okęcie do dyspozycji jest siłownia, sauna sucha, łaźnia parowa, łaźnia błotna, jacuzzi, ściana solna oraz prysznic wrażeń. Można tu również wypożyczyć rower albo zapisać się na zabiegi SPA i relaksacyjne masaże.

Biznes w hotelu

W 16 salach konferencyjnych pomieści się nawet 800 osób. Hotel oferuje 5 sal mniejszych do 50 osób oraz tych znacznie większym, z możliwością dogodnego układu miejsc siedzących. Wszystkie posiadają pełne wyposażenie i klimatyzację. Hotel zapewnia też obsługę techniczną oraz catering. Wszystkie sale posiadają duże przeszklenia z widokiem na centrum Warszawy. We wszystkich istnieje też możliwość pełnego zaciemnienia.

źródło zdjęcia: http://airporthotel.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *