Deratyzacja i dezynfekcja w hotelach: wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć.

deratyzacja warszawa

Dezynfekcja i dezynfekcja w hotelach, hostelach i w każdego rodzaju pokojach gościnnych, jest konieczna i wymagana prawem. Zaniedbania higieny w tej branży mogą nie tylko pogorszyć wizerunek, ale skończyć się poważnym zagrożeniem dla gości.

Deratyzacja i dezynfekcja w hotelach to obowiązek właścicieli.

Według ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570 ze zmianami), obowiązkowa deratyzacja dotyczy nieruchomości, na których zlokalizowane są m.in. hotele, bursy, czy domy akademickie. 

Właściciele hotelów są więc zobowiązani prawnie, aby przeprowadzana była u nich regularna deratyzacja. Warszawa to miasto z wieloma hotelami, które są na bieżąco sprawdzane przez służby sanitarne. Za brak regularnej deratyzacji i dezynfekcji grozi kara grzywny — nawet do 500 złotych jednorazowo. 

Jak może dojść do rozprzestrzeniania się robaków lub gryzoni w hotelach?

Deratyzacja i dezynfekcja są potrzebne w takich miejscach, jak hotele, gdyż duże skupiska ludzi sprzyjają pojawianiu się gryzoni lub robaków. Pościel czy ręczniki hotelowe są stale narażone na kontakt ze skórą na przykład chorych lub zakażonych osób. Takie miejsca są również idealne do niekontrolowanego rozmnażania się grzybów na ścianach czy w innych miejscach. 

Jeśli hotel posiada restaurację, to również odpadki jedzenia mogą przywołać myszy czy inne gryzonie. Restauracje są również atrakcyjnym miejscem dla innych szkodników jak muchy, karaluchy, a nawet ptaki. Wszystkie te zwierzęta łatwo przenoszą choroby, które mogą być niebezpieczne dla gości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *